Kartka z kalendarza  14 października przypomniała wszystkim, że w tym dniu obchodzony jest w całej Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Jako że w obecnym roku szkolnym wypadał on w niedzielę, szkolne uroczystości z nim związane miały miejsce 15 października, tj. w poniedziałek. Od samego rana wystrojeni na galowo uczniowie Trzynastki z kwiatami w ręku i czekoladkami w kieszeni pędzili co tchu, by złożyć serdeczne życzenia swoim belfrom. Czekoladkami pragnęli osłodzić nieco życie nauczycielom, a przy okazji wyprosić taryfę ulgową podczas lekcji, tzn. brak odpytywania, kartkówek i sprawdzianów.

Żaden jednak pracownik szkoły nie myślał w tym dniu o „uprzykrzaniu” życia uczniom. W atmosferze wzajemnych uśmiechów i ogólnej radości, która udzielała się każdemu ruszyliśmy do małej sali gimnastycznej, by obejrzeć przygotowaną przez klasy 3d i 6a część artystyczną. Jako pierwsza zaprezentowała się 3d. Dyrygowana przez wychowawczynię - panią Barbarę Wróblewską, pięknie wyrecytowała wiersze i rewelacyjnie odtańczyła twista. Występ zachwycił nie tylko siedzących w pierwszym rzędzie Dyrekcję i nauczycieli, ale spowodował, że nogi same rwały się do tańca wtórującemu tancerzom chórkowi szkolnemu, oraz przypatrującym się z widowni uczniom. Nagrodzeni gromkimi brawami wykonawcy oddali pole starszym kolegom. Konferansjerzy z 6a już na wstępie uprzedzili, że dalsza część programu jest bezpłatna dla ludzi z poczuciem humoru. Ci, którzy go nie mają, zostali natychmiast odesłani do sekretariatu szkoły, gdzie uiścić mieli opłatę w wysokości 5zł na konto szkoły. Nikt jednak się z miejsca nie ruszył i nie wiadomo czy to ze skąpstwa czy z umiejętności żartowania, przypatrywał się dalszym występom z przymrużeniem oka.

W istocie było się z czego pośmiać, bo uczniowie 6a wcielili się w postacie nauczycieli i pozwoli przyjrzeć się z bliska temu, czym żyje na co dzień „pokój nauczycielski”. Ciekawe, skąd mieli tak dokładne informacje na ten temat? Czyżby ich wychowawczyni – pani Joanna Kościelska-Domańska podszepnęła im co nieco? O radościach i zmartwieniach związanych z pracą belferską, natłoku obowiązków i wątpliwych korzyściach finansowych rozprawiali żywo, co jakiś czas urozmaicając swój wywód piosenką (na dobrze wszystkim znaną melodię). Jakież było zdumienie wszystkich, gdy w pewnym momencie na scenę ruszył pan Dariusz Biniek – nauczyciel muzyki i opiekun chóru szkolnego, który na gitarze akompaniował jednej z występujących. W ostatnim akcencie swego wystąpienia wlali jeszcze mnóstwo optymizmu w serca pracowników oświaty obiecując: klasy osiemnastoosobowe, pełne wyposażenie sal lekcyjnych, regularną, dziesięcioletnią dostawę kredy koloru białego i 80 procentową podwyżkę. Ach jak to będzie pięknie, kiedy wszystkie te obietnice się ziszczą – wzdychali siedzący na widowni nauczyciele.

A w oczekiwaniu na spełnienie owych obietnic, wszyscy belfrowie obdarzeni zostali cudownymi muffinkami! Mniam! Chcemy wierzyć, że upieczonymi przez uzdolnionych kulinarnie uczniów. Smakowały wybornie, tak jak cały miniony Dzień Nauczyciela.

Wioletta Stępień - Szczudło


W Dniu Edukacji Narodowej w naszej szkole tradycyjnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W uroczystości wzięły udział klasy 1a, 1b, 1c, wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców, oraz licznie zgromadzeni rodzice i zaproszeni goście.

Klasy pierwsze przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Uczniowie wspólnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Dzieci w trakcie swoich prezentacji wykazały się wiedzą na temat obowiązków szkolnych, odpowiedniego zachowania się w szkole, bezpieczeństwa w szkole i w drodze do szkoły. Uczniowie pięknie odśpiewali hymn państwowy oraz rozpoznawali symbole narodowe.

Życząc sukcesów w nauce oraz zapewniając o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią,  w gronie społeczności szkolnej powitała pierwszaków przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, uczennica klasy VIb Izabella Retek.  Następnie po krótkim przemówieniu pana dyrektora Adama Jarząbka, nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych.  W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dokonano symbolicznego pasowania na ucznia poprzez dotknięcie ramion podopiecznych dużą kredką.

Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Pierwszoklasiści przyjęli również życzenia i prezenty samodzielnie przygotowane przez kolegów z klas II. Nie zapomniano również o pamiątkowych zdjęciach.  Uroczystość była miła i wzruszająca. Panie wychowawczynie były zadowolone z występów uczniów, a Rodzice doceniając powagę tego wydarzenia przygotowali w klasach słodkie poczęstunki. Tak więc – jesteśmy już UCZNIAMI!

Pasowania nadszedł czas,
będzie uczniem każdy z nas.
Z tej okazji przyrzekamy,
że się bardzo postaramy.
pilnie świat poznawać,
dobry przykład innym dawać,
być pomocnym w domu, w szkole
i wypełniać ucznia rolę.
Ślubuję uroczyście!
Nauczycieli szanować,
do lekcji się przygotować,
działać na rzecz swojej szkoły,
być uprzejmym i wesołym.

Marzena Stężała

 

 

UCZNIOWIE TRZYNASTKI W BARCELONIE

Jakub Karbownik i Piotr Siewier, uczniowie klasy 5a właśnie wrócili z Barcelony!!! Jak to się stało? Chłopcy są zawodnikami GKS-u Bełchatów i reprezentują rocznik 2001 pod wodzą trenera Przemysława Przybylskiego. W czerwcu 2012 roku wzięli udział w rozgrywkach Mini Mistrzostw Europy Deichmann’a 2012. Najpierw jako drużyna Portugalii wygrali łódzki turniej, a to zagwarantowało im udział w wielkim finale w Trzebnicy. czytaj dalej

Wioletta Stępień - Szczudło

 

 

Od początku listopada przez trzy kolejne tygodnie Samorząd Uczniowski wraz z panią Elżbietą Rzymską zbierał karmę – suchą i w puszkach dla psów i kotów ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Zdzieszulickiej w Bełchatowie! Okazało się, że uczniowie „Trzynastki” mają wielkie serca i chętnie pomagają także czworonogom. W wyniku zbiórki zgromadziliśmy aż 121kg!!! karmy oraz kilka koców, bardzo potrzebnych zwierzakom w mroźne dni.

Każdemu, komu nie był obojętny los bezdomnych czworonogów Samorząd Uczniowski bardzo DZIĘKUJE!!!

 

W grudniu otrzymaliśmy list od właścicieli schroniska

z podziękowaniem dla pani Elżbiety Rzymskiej.


 

 

4 grudnia mieszkańców naszego miasta budzi górnicza orkiestra dęta, obwieszczając wszystkim, że oto świętują wszyscy górnicy oraz ich patronka Barbara! Uczniowie „Trzynastki” doskonale pamiętają o święcie górników i rok rocznie zapraszają reprezentanta bełchatowskiej kopalni do naszej szkoły, by wspólnie uczcić „Barbórkę”.

W tym roku szkolnym, z okazji górniczego święta, świetlica szkolna pod kierunkiem pani Doroty Rozpędek zorganizowała konkurs plastyczny dla klas I-III o tematyce „Górnik w stroju galowym” lub „Górnik przy pracy”. Napłynęło mnóstwo prac wykonanych różnymi technikami – ołówkiem, węglem, farbami, wyklejane, wydrapywane i wiele innych. O pomoc w rozstrzygnięciu konkursu poproszono panią Annę Cieślak i panią Beatę Bartosiak. Wybrały one najciekawsze prace i przyznały nagrody w trzech kategoriach wiekowych:

- w klasach I:

I miejsce zajęła Wiktoria Urbańska z klasy Ia,

II miejsce – Maja Szafrańska z klasy Ia,

a III miejsce przyznano Julii Kęsy z Ib i Zuzannie Mielczarek z Ia,

wyróżniono także Martynę Zielińską i Piotra Kotynęz klasy Ic,

- w klasach II:

I miejsce zajęła Maja Stus klasy IIa,

II miejsce – Borys Bielaś z klasy IIa,

a III miejsce przyznano Klaudii Jakubczak z klasy IIa,

wyróżnienie otrzymała Wiktoria Janowska z IIa,

- w klasach III:

I miejsce zajęła Klaudia Kowalczyk klasy IIIb,

II miejsce – Lena Osuchowska z klasy IIIb,

a III miejsce przyznano Zuzannie Drożdż z klasy IIIc,

wyróżnienie otrzymali Hubert Herudziński z IIId i Łukasz Stępień z klasy IIIc.

Nagrody wręczono 3 grudnia na uroczystym spotkaniu z górnikiem. Zaproszony gość wysłuchał przygotowanych przez dzieci z klas młodszych piosenek, a następnie opowiadał o codziennej pracy. Na koniec zostawił upominki i słodkości, zapewniając, że za rok też nas chętnie odwiedzi.

 

 

W dniu 11 grudnia 2012 roku odbyła się w naszej szkole akademia pod hasłem

UNICEF DZIECIOM.

 

 

Koło teatralne wraz z opiekunką panią Magdaleną Kotala oraz uczniowie klasy 4c z wychowawczynią panią Ewą Molką przygotowali część artystyczną nawiązującą do jednego z najważniejszych zadań szkoły noszącej imię UNICEF –  przestrzeganie praw dziecka. Uczniowie przypomnieli o najważniejszych prawa dzieci i konieczności ich przestrzegania.

Program okazał się nie tylko pouczający, ale także na tyle atrakcyjny, by jego przesłanie było czytelne dla każdego widza.

Ewa Molka

 

6 grudnia niejedno dziecko (a może i dorosły) w Polsce, Europie,  a pewnie  i na świecie znalazło w bucie lub pod poduszką jakiś drobiazg. Nic w tym dziwnego, przecież to czas, kiedy święty Mikołaj  „podrzuca” ludziom prezenty.

A my mieliśmy szczęście…  „Święty” przybył do nas z samego rana i zadomowił się w gościnnych progach świetlicy szkolnej. To nic, że łudząco przypominał tatę Weroniki z klasy 3a, a towarzyszyła mu śnieżynka, w której niektórzy rozpoznali, mamę Kacpra z tej samej klasy. Oboje dzielnie przyjmowali kolejnych gości, czyli uczniów naszej szkoły.

Najmłodszym (dzieciom z klas I-III) wręczali prezenty i cukierki. Starszym, którzy nabroiliJ  pewnie w ciągu roku więcej niż młodsi koledzy, pozostawało wspólne zdjęcie z Mikołajem i słodycze. Ale nie zmartwiło to uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Widać wiedzą, ile „grzeszków” im się nazbierało, więc sami zapobiegawczo przygotowali upominki dla kolegów i koleżanek z klasy. Każdy więc został obdarowany, nawet o nauczycielach i dyrekcji Mikołaj nie zapomniał i częstował wszystkich czekoladkami.

W okresie przedświątecznym ogarnia wszystkich nie tylko „gorączka zakupów”, ale też wielu z nas „gorączkowo” pragnie pomagać innym. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, „Trzynastka” zorganizowała dwie akcje charytatywne – kiermasz świąteczny dla uczniów klas IV-Vi i świąteczną loterię fantową dla młodszych uczniów.

Oba przedsięwzięcia wymagały ogromnego zaangażowania uczniów, rodziców i nauczycieli. Przygotowaniem świątecznego kiermaszu zajęły się wraz z Samorządem Uczniowskim – pani Elżbieta Rzymska i pani Iwona Drygała. Na długo przed 6 grudnia, bo wtedy zorganizowano kiermasz, panie przyjmowały od uczniów i rodziców różne świąteczne drobiazgi, niejednokrotnie osobiście  angażując się w zbiórkę upominków. W rezultacie powstało ogromne stoisko z „działem” sztucznej biżuterii, kartek świątecznych oraz  świątecznych bibelotów. Jakież tam były cudeńka – choineczki, stroiki, bombki, gwiazdy i gwiazdeczki, kartki wyszywane, wyklejane, brokatowe i cekinowe – jedna ładniejsza od drugiej. Najwięcej drobiazgów podarowali kiermaszowi:  Iza Górna z klasy 5c, Julia Górna z 2a, Weronika Szulc, Julia Jagiełło i Anetta Kaya wszystkie z klasy 5a, Dominik Merk z 4c, Weronika Ambrozik z 5b oraz Paulina Dobrzelak z 6a. Wiemy, że w przygotowaniu wielu artykułów pomagali rodzice, którym organizatorzy szczególnie dziękują. Dzięki darczyńcom, w atrakcyjnych cenach – 5, 3 i 2 złote, można było nabyć na kiermaszu prawdziwe dzieła sztuki lub, jak kto wolał, pyszne kruche ciasteczka i pierniczki, które jak żadne kojarzą się wszystkim ze Świętami Bożego Narodzenia.

Towar rozszedł się błyskawicznie, a utarg przekroczył oczekiwania organizatorów. Zebrano 580 złotych!!!, które już przekazano na sfinansowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. W sprzedaży pomagały Marta Gołębiowska i Zosia Hochman z klasy 6b oraz Iza Retek i Małgosia Stępień z 6b.  W organizację kiermaszu zaangażowały się  także pani Jolanta Pawlak, Joanna Mozdrzanowska i Karolina Stepuch.

Wszystkim, którzy „otworzyli serca” dla potrzebujących Samorząd Uczniowski składa wielkie DZIĘKUJĘ!!!

Najmłodsi uczniowie z klas I-III także mogli wesprzeć świąteczną zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących. Dla nich świetlica i biblioteka szkolna pod kierunkiem pani Doroty Rozpędek, a przy współpracy z panią Iwoną Drygałą, Marzeną Stężałą i Agnieszką Kęsy przygotowała świąteczną loterię fantową.

Udział w losowaniu mógł wziąć każdy, kto kupił los za 2, 3 lub 5 złotych. Każdy zakupiony los gwarantował jakąś niespodziankę – pluszaka, samochodzik, grę planszową, gazetkę i wiele innych gadżetów, które dawały uczestnikom wiele radości.

Fanty zapewnili uczniowie naszej szkoły. Kto, co miał ładnego i chciał się podzielić z innymi, oddawał w darze organizatorom loterii. Główne losowanie odbyło się 6 grudnia w świetlicy szkolnej, nad którego przebiegiem czuwali: Paulina Dobrzelak z klasy 6a oraz Wiktor Trzaskowski i Michał Krysiak z klasy 6b.

Dzięki loterii udało się już zebrać niemałą sumę, bo aż 564 złote!!! Pieniądze także zostały przekazane na dofinansowanie paczek świątecznych dla uczniów „Trzynastki”. Wszystkim darczyńcom i kupującym bardzo gorąco (mimo że mróz na dworze) dziękujemy!

 

Ewa Molka

 

 

Zachęcamy Rodziców dzieci sześcioletnich do zapisywania swoich pociech do pierwszej klasy.

http://www.youtube.com/watch?v=hI6UP8qAvOc

www.belchatow.pl/aktualnosc-1201-szesciolatek_w_klasie_pierwszej.html

 

 

Zobacz ARKUSZ EGZAMINACYJNY tegorocznego sprawdzianu dla szóstoklasistów!

Na końcu znajdziecie prawidłowe rozwiązania zadań

 


Arkusze CKE przygotowano w kilkunastu różnych wersjach. Pytania były takie same, odpowiedzi różniły się kolejnością.

 

 

 

Nasza szkoła od wielu lat aktywnie promuje zdrowe żywienie w szkole.

Nasi uczniowie uczestniczą w ogólnopolskich programach „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole”.

Zdrowe produkty można też kupić w naszym szkolnym sklepiku.

O zdrowym żywieniu w szkołach bełchatowskich powstał krótki materiał filmowy.

Link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=1sNu-WrqriQ

 

 

22 kwietnia to Dzień Ziemi.

Nasza szkoła obchody tego dnia rozpoczęła akcją SPRZĄTANIE ŚWIATA.

We wtorek uczniowie klas III – VI  podczas wyznaczonych lekcji porządkowali teren w okolicy szkoły. Najstarsze klasy udały się do pobliskiego lasu. Przyniesione stamtąd, wypełnione po brzegi worki śmieci świadczą, niestety, że niezbyt dobrze traktujemy Ziemię. Temu zagadnieniu poświęcona była też akademia przygotowana przez klasę czwartą „a” z wychowawczynią panią Bożeną Konieczną.

Uczniowie w zabawnych, ale też zmuszających do refleksji scenkach, zachęcali do szeroko rozumianej ochrony środowiska. Pięknie wykonane piosenki i dekoracje oraz stroje młodych aktorów  podkreślały uroczysty nastrój akademii.


W tym dniu odwiedził nas pan Sylwester Legiędź – prezes EKO – REGION oraz pan Sylwester Morawski, który najmłodszym uczestnikom spotkania opowiadał i prezentował sposób segregowania śmieci. Ta część akademii zainteresowała również  naszych miłych gości, czyli przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 5, które wraz z panią dyrektor Małgorzatą Grzybek i wychowawczynią obserwowały występy klasy czwartej „a”.


Dziękując młodym aktorom i przybyłym na naszą uroczystość gościom, pan dyrektor Adam Jarząbek przypomniał uczniom o najważniejszych zasadach dbania o środowisko i o konieczności przestrzegania ich zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

 

Świąteczną majówkę uczniowie naszej szkoły rozpoczęli uroczystymi akademiami we wtorek 30 kwietnia.


 

Klasa IIIb wraz z wychowawczynią panią Anną Wiszowatą zaprosiła na akademię poświęconą Świętu Konstytucji 3 Maja uczniów klas 0-III, a klasa VIc z panią Urszulą Franczyk klasy IV-VI. Wspólnie z dyrekcją, nauczycielami dzieci mogły wzbogacać swoją wiedzę historyczną dzięki prezentowanym scenkom, utworom poetyckim i piosenkom pięknie wykonanym przez chór szkolny pod kierunkiem pani Gabrieli Wiończyk. Zachwycały stroje, w których występowali młodzi aktorzy grający  postacie historyczne oraz dekoracja podkreślająca nastrój tego święta.


 

Pan dyrektor, dziękując występującym za artystyczną lekcję historii, patriotyzmu, przypomniał wszystkim o możliwości uczestniczenia w uroczystościach miejskich związanych z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja.

Opracowała: Ewa Molka

 

Międzyszkolny Konkurs

Wiedzy o UNICEF-ie i o Konwencji Praw Dziecka

We wtorek, 11 czerwca 2013, odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o UNICEF-ie i o Konwencji Praw Dziecka. Już po raz jedenasty Trzynastka gościła przedstawicieli szkół podstawowych z całego miasta. Przygotowaniem konkursu zajęły się panie – Iwona Drygała, Beata Pietrzak oraz Maria Walczak. W tym roku wzięło w nim udział 5 drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Szkoły Podstawowej nr 8.

Konkurs przebiegał w klimacie barokowym. W przerwie uczennice naszej szkoły – Weronika Ambrozik i Małgorzata Daroch z klasy 5b, zaprezentowały menueta, a w trakcie zmagań zawodników rozbrzmiewała dworska muzyka.     O oprawę muzyczną zadbała pani Gabriela Wionczyk, zaś o barokowy wystrój pani Elżbieta Rzymska i panie organizatorki.

Tegoroczną edycję rozegrano pod hasłem Radość – prawem dziecka, toteż zmagania rozpoczęto przedstawieniem zatytułowanym Prawa dziecka według Króla Maciusia, w którym aktorami byli uczniowie klasy 6c. Zadaniem zawodników poszczególnych drużyn było napisanie rozporządzenia na jeden    z wylosowanych tematów – dożywiania dzieci, edukacji, rodziny. Następnie uczestnicy odpowiadali na pytania z wiedzy o UNICEF-ie oraz Konwencji Praw Dziecka, w tym także dotyczące ambasadorów Dobrej Woli. Dodatkowe punkty poszczególne drużyny zdobyły za przygotowanie plakatu ph. Świat bezpiecznym miejscem dla dzieci, który wykonały jeszcze przed rozgrywkami.

XI edycję Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o UNICEF-ie i o Konwencji Praw Dziecka wygrała Szkoła Podstawowa nr 3. Drugie miejsce przypadło  Szkole                Podstawowej nr 8, a trzecie Szkole Podstawowej nr 4. Laureaci, ale też pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!!! Wszystkich uczestników zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!

 

„Jesteście moją nadzieją” -  Jan Paweł II

X POWIATOWY KONKURS „Pontyfikat Jana Pawła II”

W dniu 14 czerwca 2013 roku po raz pierwszy w Sali Herbowej Urzędu Miasta Bełchatowa odbyła się  X edycja  Powiatowego  Konkursu „Pontyfikat Jana Pawła II”, która została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa. Konkurs poświęcony naszemu Wielkiemu Rodakowi – Janowi Pawłowi II przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych miasta i powiatu bełchatowskiego.

W tym roku Konkurs został włączony w I rocznicę Obchodów Patrona Miasta Bełchatowa Błogosławionego Jana Pawła II. W konkursie wzięło udział 33 uczniów, reprezentujących 11 szkół podstawowych: SP nr 1, SP nr 3, SP nr 4,  SP nr 5,  SP nr 8,  SP nr 9,  SP nr 12,  SP nr 13, SP Drużbice,  SP Kaszewice, SP Kluki. Organizatorami  były dwie bełchatowskie szkoły: SP nr 13 im. UNICEF i SP nr 5  im. Żołnierzy Wojska Polskiego. Przygotowaniem i organizacją  tego przedsięwzięcia zajmowała się  p. Jolanta Pawlak  katechetka z SP nr 13 i p. Dorota Karasińska emerytowana katechetka  z SP nr 5. Konkurs  rozpoczął  się  Mszą święta o godz. 9.00 w kościele  p.w. Zesłania Ducha Świętego na osiedlu Przytorze w Bełchatowie. Po Mszy świętej o godz. 1030 wszyscy uczestnicy Konkursu zgromadzili się w Sali Herbowej Urzędu Miasta Bełchatowa. Tam gości wraz z uczestnikami konkursu powitał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 pan Adam Jarząbek. Po części oficjalnej rozpoczęły się eliminacje konkursowe,  które przebiegały w miłej  i przyjaznej atmosferze. Piękne pieśni o Janie Pawle II i śpiewane dla niego przez uczestników Konkursu podkreślały ważność i doniosłość tego wydarzenia.

Po zakończeniu zadań konkursowych Jury w składzie: ks. Andrzej Skawiński i ks. Michał Tabak, p. Arkadiusz Załęczny nauczyciel ze Szkoły Muzycznej  oraz nauczycielki: p. Zdzisława Maciaszczyk z SP nr 13 i p. Edyta Kaczmarek z SP nr 5 podsumowało wyniki. Zwycięstwo przypadło drużynie reprezentującej  SP nr 8. Drugie miejsce zajęła SP nr 13,  a trzecie SP nr 9. Laureaci  i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

Zakup nagród dla uczestników Konkursu sponsorował Urząd Miasta Bełchatów,  Starostwo Powiatu Bełchatowskiego. Do sponsorów należał również  Zakład Wodociągów i Kanalizacji  „Wod –Kan”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy, opiekunowie katecheci i zaproszeni goście wpisali się do Pamiątkowej Księgi obrazującej kolejne edycje Konkursu. Uroczyste zakończenie Konkursu o Janie Pawle II odbyło się w niedzielę 16.06.2013r. w Dniu I  Obchodów Patrona Miasta Bełchatowa. Po uroczystej Mszy Świętej o godz. 1200 w parafii  p.w. Narodzenia N.M.P. w Bełchatowie nagrody i dyplomy laureatom zwycięskich szkół: SP nr 8, SP nr 13, SP nr 9  wręczyli arcybiskup Lwowa Mieczysław Mokrzycki, biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej Ireneusz Pękalski, ksiądz Zbigniew Zgoda proboszcz z parafii p.w. Narodzenia N.M.P. w Bełchatowie, Przewodnicząca  Rady Miasta Bełchatowa Pani Ewa Skorupa i Prezydent Miasta Bełchatowa Pan Marek Chrzanowski.

Na zakończenie zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie. Pierwsza edycja Konkursu rozpoczęła się jeszcze za życia Papieża. Po jej zakończeniu został wysłany List na urodziny Jana Pawła II podpisany przez uczestników i gości Konkursu, na który otrzymano odpowiedź z Watykanu. Tegoroczna X edycja Konkursu to dziękczynienie za dar Pontyfikatu naszego Wielkiego Rodaka Błogosławionego Jana Pawła II – Patrona Miasta Bełchatowa.

 

 

W tym roku zakończenie zajęć szkolnych przypadło 28 czerwca. I jak co roku podczas akademii, którą prowadziła p. Joanna Kościelska – Domańska, uroczyście pożegnaliśmy szóstoklasistów. Dyrektor szkoły, p.Adam Jarząbek  i wychowawcy klas wręczyli im świadectwa „z biało - czerwonym paskiem”. Dyplomy otrzymali również uczniowie, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów na sprawdzianie kończącym szkołę podstawową, a także rodzice szczególnie aktywnie współpracujący ze szkołą. Tradycją naszej szkoły  jest wybór Najlepszego Ucznia Trzynastki. Tym razem nominacje do tego zaszczytnego tytułu otrzymali: Iga Przybylska – 4a, Oliwia Kępa – 4b, Karolina Skurnica – 4c, Alicja Szydłowska  - 5a, Weronika Ambrozik – 5b, Iza Górna – 5c, Zofia Hochman i Marta Gołębiowska  - 6a, Izabela Retek  -6b, Julia Głowacka i Dawid Grabarczyk – 6c. Najlepszymi z najlepszych zostały:  Karolina Skurnica, Iza Górna, Zofia Hochman i to one usłyszały „We Are The Champions”  zespołu Queen. W wakacyjny nastrój wprowadziły nas solistki zespołu wokalnego prowadzonego przez p.Gabrielę Wiończyk oraz klasa 4b, śpiewając radosne turystyczne piosenki, a Zosia Hochman zaprezentowała wiersz K.I.Gałczyńskiego „Satyra na bożą krówkę”, za recytację którego otrzymała I nagrodę w XIX małym Konkursie Recytatorskim.