21-22 czerwca w Łodzi odbyły się finały ogólnopolskie Czwartków Lekkoatletycznych.   Z naszej szkoły do finałów zakwalifikowało się 5 uczniów, ale ostatecznie pojechało tylko dwoje: Kassandra Koziorowicz  i Adam Patrzyk. Kassandra skakała wzwyż i zajęła dalekie miejsce. Za to Adam z wynikiem 5 metrów 22 centymetry zajął I miejsce w finale Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych i zakwalifikował się na zawody międzynarodowe.

Adaś w nagrodę  otrzymał piękny puchar  oraz kilka nagród rzeczowych, jedną z tych nagród jest  wyjazd do Eurodisneylandu. Gratulujemy!W maju odbyły się ostatnie zawody z kalendarza SZS, były to zawody
miejskie dziewcząt w piłce nożnej. Na tych zawodach nasze reprezentantki
 zajęły II miejsce i awansowały na powiat. Na zawodach powiatowych
zdobyły IV miejsce. W czerwcu dobiegły końca Bełchatowskie Czwartki Lekkoatletyczne. Młodzi sportowcy, którzy najlepiej wypadli podczas zawodów odebrali dyplomy, pamiątkowe statuetki i koszulki w Sali Herbowej bełchatowskiego Urzędu Miasta, gdzie 12 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie Czwartków Lekkoatletycznych.W podsumowaniu Grand Prix Czwartków LA nasza szkoła zajęła I m, a nasi uczniowie indywidualnie zajęli w sumie 11 x I miejsc, 9x II miejsc , 11x III miejsc , 5x IV miejsc i kilkanaście dalszych. Pięciu uczniów zakwalifikowało się na finały ogólnopolskie ale pojedzie ich tylko czworo: -Adam Patrzyk w skoku w dal -Bartek i Jarek Trzebońscy w skoku wzwyż -Kassandra Koziorowicz również w skoku wzwyż Finały odbędą się w Łodzi w dniach 21-22 czerwca.

Opracowała: M. Pikulska

 


W dniu 14.05.2014 r w Łodzi odbyła się faza ćwierćfinałowa turnieju piłkarskiego „Skrzydlewska Cup 2014”.  W kategorii klas 4-6 Bełchatów reprezentowali chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 13, którzy pewnie wywalczyli awans do finału głównego turnieju „Skrzydlewska Cup”.

Skład drużyny: Kuba Karbownik, Piotr Siewier, Piotr Pabich, Julek Bartosz, Piotr Mielczarek, Przemek Frontczak, Damian Warnecki, Daniel Zawiślak, Grzegorz Kasprzyk, Bartek Jagusztyn, Bartek Nowicki oraz Filip Szewczyk. Drużynę do turnieju przygotował pan Zbigniew Karbownik. Młodym piłkarzom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach finałowych.


 

Z wizytą w „Przystani”

20 grudnia klasa 5b odwiedziła Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Przystań” w Bełchatowie. Po raz kolejny mogliśmy spotkać się z dziećmi i ich rodzicami.


Przygotowane przez nas oraz przez p. Marię Walczak na lekcjach katechezy jasełka i wspólne zaśpiewanie kolęd wprowadziły wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

 


A u nas w szkole był Święty Mikołaj...

Przybył do nas z Dalekiej Północy w dniu swoich imienin, tj. 6 grudnia. Rozgościł się w progach szkolnej świetlicy i cały dzień rozdawał upominki. Uczniowie Trzynastki (a dokładnie dzieci na co dzień uczęszczające do świetlicy) przyjęli go bardzo serdecznie i ku zaskoczeniu gościa, to oni sprawili Mikołajowi niespodziankę...

 


Przygotowali dla niego wraz z panią Elżbietą Masierą i Dorotą Rozpędek króciutkie przedstawienie Wędrówki z Mikołajem, w którym opowiedzieli o zwyczajach związanych z mikołajkami w różnych częściach świata. Występ obejrzeli także najmłodsi uczniowie naszej szkoły - klasy zerowe, które wspólnie z Mikołajem nagrodziły „aktorów” gromkimi brawami.

„Święty” dziękował także w inny sposób – wszystkich przybyłych na spotkanie z nim częstował słodyczami, a do kilku sal zawitał nawet osobiście, by wręczyć przygotowane dla dzieci prezenty. Niektórzy, choć się głośno do tego nie przyznają, dostali też rózgę! W końcu Mikołaj rozlicza dzieci, za ich całoroczne zachowanie!

Spotkanie Mikołaja zostało uwiecznione na fotografiach, toteż pamiątką po nim będą nie tylko wspomnienia, ale i zdjęcia - prawdziwy dowód na to, że on naprawdę istnieje.

4 GRUDNIA - DZIEŃ GÓRNIKA

Dzień Górnika od lat jest w naszym mieście obchodzony niezwykle hucznie. Już od wczesnych godzin porannych górnicy dają o sobie znać, budząc mieszkańców Bełchatowa uroczystym przemarszem górniczej orkiestry dętej ulicami miasta.

Uczniom naszej szkoły o święcie górników nie trzeba przypominać. Od lat biorą udział w różnego rodzaju konkursach, wykonują prace plastyczne, uczą się piosenek, opowiadających o tym trudnym zawodzie. Tradycją stało się także zapraszanie górnika (pracownika pobliskiej kopalni) na spotkanie z uczniami Trzynastki. Nie inaczej było i w tym roku.

5 grudnia do świetlicy szkolnej przybył zaproszony gość. Dzieci, na co dzień uczęszczające do świetlicy zaprezentowały przed górnikiem krótki występ wokalny, do którego przygotowały je panie Elżbieta Masiera i Dorota Rozpędek. Zaprezentowane piosenki bardzo spodobały się zaproszonemu pracownikowi kopalni, czemu dał wyraz częstując wszystkich słodkościami. Następnie pozwolono zabrać mu głos. Górnik pięknie opowiadał o swojej pracy, prezentował mundur, odznaczenia i szpadę. Obecni uczniowie klas 0-III najpierw słuchali uważnie, po czym zaczęli zadawać naprawdę dociekliwe pytania, na które zaproszony gość starał się jak najdokładniej opowiadać.

Górnikowi za interesującą „lekcję” przybliżającą tajniki pracy górniczej podziękowano gromkimi brawami. Obiecał on także, że za rok znów odwiedzi naszą szkołę.

ANDRZEJKI W TRZYNASTCE

Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście... brzmi staropolskie przysłowie, a dla uczniów naszej szkoły od lat jest pretekstem do zorganizowania tuż przed jego świętem hucznej zabawy.

Nie inaczej było także i w tym roku szkolnym - w środę 27 listopada Trzynastka bawiła się na dyskotece andrzejkowej. Imprezę rozpoczęto już o godzinie 14:00, kiedy to na parkiecie szaleństwo rozpoczęli uczniowie z klas 0-III. Od 17:00 bawiły się klasy IV-VI.

Oprócz tańców, hulanek i wygibasów (jak przystało na andrzejkowy wieczór) wiele sal lekcyjnych zamieniło się w prawdziwe „komnaty” wróżb, w których poszczególni uczniowie mogli dowiedzieć się o swą najbliższą, ale i tę dalszą przyszłość. Radości było przy tym co niemiara, choć niektórzy wychodzili z opuszczoną głową – z czego tu się bowiem cieszyć, jeśli „karty przepowiedziały rychłą wizytę u stomatologa”.

Dyskotekę uatrakcyjniła loteria fantowa, zorganizowana przez panią pedagog oraz panie z biblioteki szkolnej. Każdy los na loterii wygrywał. Ponadto na wysokości zadania stanęli także rodzice, którzy zadbali o słodkie poczęstunki dla swych pociech.

Andrzejki można podsumować jako udane! To dobrze, wszak do świąt o zabawie trzeba zapomnieć. Nie martwimy się tym jednak. Imieniny Andrzeja już za niecały rok, a w najbliższym czasie może odwiedzi nas Mikołaj...

 


Konkurs recytatorski


W ramach obchodów roku Juliana Tuwima w listopadzie biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w konkursie recytatorskim „Stoi na stacji lokomotywa”. Do konkursu przystąpiło 83 uczniów z klas 0 – IV. Uczestników oceniano w trzech kategoriach: klasy 0 -I , klasy II – III i klasy IV – VI.

Konkurs odbył się 19 i 21 listopada w czytelni biblioteki szkolnej. Na widzach i jury bardzo duże wrażenie wywarła recytacja dzieci klas zerowych, a szczególnie Amelki Chojnickiej z klasy 0d, która wzorcowo zaprezentowała wiersz O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci.


 

Prócz uczniów naszej szkoły na widowni zasiadła również grupa rodziców. Nauczycieli biblioteki cieszy duże zainteresowanie konkursem.


Decyzją jury nagrody w konkursie otrzymują:

 • Wiktoria Góralska z klasy 0a za wiersz „Kotek”
 • Ola Kaczorowska z klasy 0b za wiersz „Zosia Samosia”
 • Amelka Wiktorowska z klasy 0d za wiersz „Dżoncio”
 • Amelka Chojnicka z klasy 0d za wiersz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”
 • Julia Mańkiewicz z klasy Ic za wiersz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”

 • Jaś Duszyński z klasy IIa za wiersz „Zosia Samosia”
 • Ania Kostusiak z klasy IIb za wiersz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”
 • Ola Gawin z klasy IIIa za wiersz „Taniec”
 • Mikołaj Brylski z klasy IIIb za wiersz „Kotek”
 • Oliwia Jon z klasy IIIb za wiersz „Okulary”

 • Lena Chmiel z klasy IVd za wiersz „Aeroplan”
 • Wiktoria Lenart z klasy VIc za wiersz „Dwa wiatry”

 

Wyróżnieni zostali:

 • Tymek Stemplewski z klasy 0b za wiersz „Okulary”
 • Marta Ruszkowska z klasy 0d za wiersz „Spóźniony słowik”
 • Ilona Krasoń z klasy 0e za wiersz „Zosia Samosia”
 • Sandra Ałaszewska z klasy Ic za wiersz „Okulary”

 • Weronika Trajdos z klasy IIb za wiersz „Lokomotywa”
 • Martyna Zielińska z klasy IIc za wiersz „Spóźniony słowik”
 • Patrycja Lenart z klasy IIc za wiersz „Dwa wiatry”
 • Olga Karbownik z klasy IIIa za wiersz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”
 • Wiktoria Nowak z klasy IIIa za wiersz „Bambo”
 • Julia Górna z klasy IIIa za wiersz „Dwa wiatry”
 • Ola Szkodzińska z klasy IIIa za wiersz „Okulary”

 • Alicja Wojnar z klasy IVd za wiersz „Nauka”
 • Ola Fronczak z klasy Vc za wiersz „Zosia Samosia”
 • Oliwia Kępa z klasy Vb za wiersz „Melodia”
 • Patrycja Brzozowska z klasy Vb za wiersz „Brzózka”

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu porządkowym.

Bibliotekarki

 

 

Narodowe Święto Niepodległości


W piątek 8 listopada świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.

Narodowe Święto Niepodległości to dzień szczególnie ważny dla każdego, kto czuje się patriotą. Dali temu wyraz uczniowie, nie tylko mówiąc na ten temat na lekcjach, ale także przychodząc do szkoły w strojach galowych, by uczestniczyć w uroczystej akademii.

Dla starszych uczniów klasa 4d pod opieką pani Grażyny Kłysik  przygotowała ciekawe przedstawienie, podczas którego zaprezentowała drogę Polaków do niepodległości. Przenieśliśmy się do czasów kolejnych rozbiorów, powstań zbrojnych, a w końcu do 1918 roku, kiedy nasza Ojczyzna po I wojnie światowej odzyskuje wolność. Aktorom towarzyszył chór szkolny, który przypomniał niezmiennie wzruszające pieśni wojenne.

Młodsze dzieci na akademię zaprosiła klasa 3a z wychowawczynią panią Anną Bugaj. Uczniowie tej klasy włączyli się w przygotowanie dekoracji, kotylionów, a następnie prezentowali utwory o tematyce patriotycznej w przystępny i atrakcyjny sposób przekazując najmłodszym wiedzę historyczną związaną ze Świętem Niepodległości. Nie zabrakło też piosenek, wśród których znalazł się m.in. „Biały krzyż” pięknie zaśpiewany przez Karolinę Stępień.

Na zakończenie akademii pan dyrektor dziękując występującym klasom, zachęcał wszystkich do uczestnictwa w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

 


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Uśmiechy, życzenia, kwiaty i słodkości to stały element Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Obdarowywani są nimi nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. Obdarowują zaś… wdzięczni uczniowie. Tradycyjnie też wybrane klasy przygotowują część artystyczną, którą prezentują swoim belfrom. W bieżącym roku szkolnym prezentacja „artystycznych” umiejętności przypadła klasom 3b i 6a.


Uczniowie klasy 3b pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Kwiatkowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny, skierowany do wszystkich pracowników szkoły, a w szczególności nauczycieli klas 0-III. Dwoje uczniów wcieliło się w postaci Kosmitów, którzy wylądowali na planecie Ziemi w poszukiwaniu kwiatów dla swoich nauczycieli. Dla naszych pedagogów przywieźli kosmiczny podarunek – „cukierki nie z tej Ziemi o niezwykłej mocy przynoszącej szczęście i chroniącej od złego humoru”. Ważną postacią inscenizacji była Pani Jesień, która przybyła na uroczystość i wręczyła wszystkim nauczycielom przepiękne laurki, także w kształcie liści. O oprawę plastyczną – przepiękne jesienne liście zadbała pani Beata Kowalczyk. A muzykę w obu uczniowskich przedstawieniach pomogła dobrać pani Gabriela Wionczyk. Zresztą cała inscenizacja została utrzymana w konwencji jesiennej. Było niezwykle uroczyście, ale nie brakowało także elementów humorystycznych.


Klasa 6a pod kierunkiem wychowawczyni Wioletty Stępień-Szczudło zaprosiła nauczycieli i pozostałych pracowników „Trzynastki” na nietypowy koncert życzeń. Słowami wielu znanych piosenek, uczniowie próbowali wyrazić uczucia i podziękowania swoim pedagogom. I tak na przykład paniom uczącym języka angielskiego, chłopcy zaśpiewali przez telefon słynne „I Just call, to say, I love you”, zaś poloniści usłyszeli: „Gdy Cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę…” wyśpiewane na melodię piosenki Marka Grechuty. Niektórym nauczycielom wskazano na pewne niedoskonałości nauczanych przedmiotów (Historycy dowiedzieli się, że ich przedmiot ma poważną wadę, co unaocznił refren przeboju Maryli Rodowicz „Ale to już było…”), innych poproszono o więcej wyrozumiałości – na przykład panią od muzyki próbowano przekonać, że „Śpiewać każdy może…”


Koncert życzeń miał oczywiście formę kabaretową i na szczęście wszyscy goście potraktowali go z dużą dawką humoru i tak zwanym „przymrużeniem oka”. Śmiech i oklaski raz po raz rozbrzmiewały na sali, co było największym dowodem uznania dla występujących artystów. Na zakończenie koncertu uczniowie wręczyli nauczycielom piękne laurki, ręcznie wykonane przez mamę jednej z uczennic.


Cóż, Dzień Edukacji Narodowej dopiero za rok, ale powód do uśmiechu może nadarzyć się co dzień… Pamiętajcie o tym uczniowie.

 


JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI

 

18 października 2013r. w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie – ŚLUBOWANIE KLAS I. To niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców. Do uroczystego ślubowania stanęło 74 uczniów. Mali żacy swoim zachowaniem i umiejętnościami udowodnili, że są gotowi do przyjęcia w poczet uczniów.

W obecności dyrektora, wychowawców, rodziców i zaproszonych gości złożyli uroczystą przysięgę, że będą dbać o dobre imię szkoły a swą nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Aktu pasowania dokonali dyrektorzy: Ewa Biegańska, Bogdan Pierszała oraz przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Komicz. Po uroczystym pasowaniu uczniowie otrzymali Dyplomy Pasowania na Ucznia oraz drobne upominki. Uroczystość ślubowania przygotowały Anna Cieślak, Zofia Bajor i Gabriela Szybalska.

Po głównej uroczystości w każdej klasie odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Wszystkim pierwszakom życzymy wielu radości w zgłębianiu tajników wiedzy.

 


Szanowni Rodzice!

Od 3 marca 2014r. ROZPOCZNIE SIĘ NABÓR

DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ KLAS I


Zgodnie z przepisami MEN, w roku 2014/2015 do klasy pierwszej Rodzice mają obowiązek zgłosić dzieci urodzone w 2007r. (siedmiolatki) oraz dzieci urodzone         od 1 stycznia do 30 czerwca 2008r. (sześciolatki),

dlatego ZAPRASZAMY wszystkich zainteresowanych w dniach 3 – 31 marca 2014r.    w godz. pracy sekretariatu szkoły tj. 730 – 1530

Równolegle ogłaszamy nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych.

Dokumenty dostępne  w sekretariacie szkoły lub do pobrania ze strony internetowej szkoły.


REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

(dokumenty do pobrania)

ZAPISY DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

(dokumenty do pobrania)

zasady naboru do klasy I
harmonogram
zgłoszenie (obwód) deklaracja rodziców
wniosek o przyjęcie (spoza obwodu) wniosek o przyjęcie
odległość od szkoły oświadczenie o wielodzietności
osoby samotnie wychowujące dziecko osoby samotnie wychowujące dziecko
oświadczenie o zatrudnieniu odległość od szkoły
dane osobowe